Щоденна всеукраїнська газета "Високий замок" м. Львів, 24.01.2013 года

Super User

visokiy zamok

Послугами приватних детективних агенцій скористався майже кожен сьомий українець!Ціни на послуги стартують від 300$ і можуть сягати кількох тисяч (наприклад, коли йдеться про економічну безпеку бізнесу). Детектив може і не взяти з клієнта грошей (приміром, якщо по допомогу звернувся пенсіонер чи студент, а вирішення його справи не потребує великих капіталовкладень та затрат часу). 

 “Одного разу до нас звернулася студентка, яка не могла скласти модуль з української філології, - розповідає керівник “Бюро особистих ситуацій та безпеки бізнесу” Олександр Криворчук. - Декан їй сказав: “Якщо зможеш надати офіційний документ, який пояснить, чому прогуляла пари, поставлю хорошу оцінку, ні — готуйся до “вильоту”. Довідкою від лікаря чи запискою від мами тут би не обійдшлося. За сприянням одного з історичних товариств виробили сертифікат, який засвідчував, що студентка взяла участь у “круглому столі”, присвяченому питанням україністики. Рахунок за надану послугу ми їй не виставляли”. 

Інтернет рясніє оголошеннями на кшталт “Забезпечимо алібі на усі випадки життя”. “Замовляють її бізнесмени, які хочуть справити враження на своїх закордонних партнерів. Створюємо сайти, на яких вказуємо реальні номери телефони, подаємо звіти про виставки та фестивалі, які насправді не проводилися, - розповідає Олександр Криворчук. - Замовляють цю послугу і сімейні пари, які хочуть приховати факт подружньої зради (жінки у цьому плані не менш активні, ніж чоловіки). Інсценуємо незаплановане відрядження — з дзвінком від шефа, документальним підтвердженням поїздки... Одного разу до нас звернувся чоловік-гей. Його батьки не знали про сексуальне орієнтацію сина, могли й не зрозуміти, навіщо їде у Росію з купою грошей (чоловік планував придбати для свого коханого земельну ділянку). Оскільки за фахом він музикант, батькам повідомив, що їде на фестиваль у Німеччину, а сам — подався по своїх справах. Ми подбали і про квитки, і про чеки з готелю, у якому він начебто проживав, і замовлені батьками сувеніри”.

“Коли отримуємо замовлення на встановлення факту подружньої зради, відразу попереджаємо клієнта, що не займаємося зйомкою сцен у ліжку, не проникаємо у чужі квартири та номери готелів. Це можна кваліфікувати як проникнення зі зломом (підпадає під дію статі кримінального кодексу України). Відеонагляд встановлюємо лише з письмового дозволу замовника послуги, - каже детектив. - Фіксація знаків уваги, близькості (поцілунки, обійми), усамітнення на квартирі (або у готелі) з іншим чоловіком чи жінкою на нашу думку є достатнім доказом подружньої зради”.


“Також встановлюємо нагляд за неповнолітніми дітьми — з якою компанією водяться, на що витрачають гроші, чи не приймають алкоголь або наркотики. Батьки часто зайняті роботою, контролювати дітей їм ніколи. Затребуваною послугою є перевірка продавців рухомого й нерухомого майна, адже помешкання може перебувати під арештом, автомобіль — у розшуку. У випадку, коли клієнт надумав придбати квартиру, “наводимо довідки”, хто буде жити з ним по-сусідству. Можемо перевірити репутацію ділового партнера (чи не заборгував кому-небудь гроші, чи не мав судових позовів) або знайти загублену людину (однокласника, одногрупника, родича, друга, чоловіка, що ухиляються від сплати аліментів, свідків, спадкоємців тощо).

“Тих, що пішли з дому і не повернулися, намагаємося шукати “по гарячих слідах”. Заяву у міліції приймають через три доби. Розшукувати зникну людину у кращому випадку почнуть на 5-6 добу, у гіршому — на 10-15. Ми працюємо за винагороду, тому, на відміну від правоохоронців, є більш мобільними і зацікавленими у кінцевому результаті”.

Зазвичай у детективних агенціях працює по 2-5 осіб. Пан Олександр має двох помічників - колишнього правоохоронця та жінку-юриста. При потребі залучає інших спеціалістів - каже.