Загубив закордонний паспорт за кордоном. Загублений закордонний паспорт що робити (що робити, якщо втратив закордонний паспорт).

User

passport stamps winston loh

Подорожуючи, туристи дуже часто можуть попадати форс - мажорні ситуації. Наприклад, у туриста викрадений закордонний паспорт за кордоном. Так як відновити загублений закордонний паспорт.

Наприклад, турист втратив закордонний паспорт за кордоном.

 По-перше, що потрібно вам зробити, це визнати ваш паспорт недійсним. Для цього, власник закордонного паспорта повинен прийти й звернутися в найближче консульство України.  Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України  № 380 від 24.03.2004 року, Кабінет Міністрів ухвалив, що консульство, а також інші спеціально уповноважені на те держоргани, у які звернулися за кордоном, громадяни України, відправляють повідомлення про втрату паспорта у відповідний орган, який видав документ, а саме в Державну міграційну службу України. Це робиться для того, щоб запобігти можливості використовувати ваш закордонний паспорт злочинцями в протизаконних цілях.

Далі, громадянин щоб повернутися в Україну, у посольстві або ж консульстві України на території країни, у якій він перебуває, повинен одержати посвідчення, яке підтвердить вашу особистість і надасть право повернення назад в Україну.   Зазначене посвідчення вам видадуть після того, як ви подасте в консульство відповідну письмову заяву й надасте дипломатичним працівникам усі необхідні  відомості про свою особистість.

У цілому,  послідовність ваших дій для того щоб повернуться назад в Україну повинна бути така:

Вам необхідно прибути органі поліції країни перебування. У поліції ви повинні написати  заяву про  факт втрати паспорта.  У цій заяві, необхідно обов'язково вказати при яких обставинах документ пропав (був загублений або викрадений).

У поліції вам видадуть довідку або протокол, який підтвердить вашу заяву про втрату паспорта. Слід зазначити, що  заяву в поліцію потрібно писати  офіційною мовою країни, де ви перебуваєте. Якщо ж ви таким не володієте вам потрібно скористатися послугами перекладача. Після цього вам потрібно зробити фото розміром 3,5 на 4,5.

Далі, маючи заяву або протокол з поліції й фото, вам слід звернутися в консульство України. У консульстві працівники допоможуть вам заповнити анкету для одержання посвідчення для повернення додому. Щоб підтвердити свою особистість, ви повинні надати свідків або інший ваш документ з фото, які й підтвердять, що ви дійсно та людина,  якою представляєтеся. До речі, слід пам’ятати, свідки також повинні мати українське громадянство  і їх повинне бути мінімум двоє. Без цих доказів, строки одержання посвідчення можуть бути затягнуті. Якщо дані про вас ви не можете підтвердити іншими документами й свідків не знайшли, зв'яжіться з вашою родиною, нехай вони вишлють Вам фотокопію наприклад, внутрішнього паспорта громадянина України або інших різних документів, що засвідчують вашу особистість. Після цього консульство (посольство) зв'яжеться з Державною міграційною службою України, щоб перевірити й встановити вашу особистість. Далі ви повинні одержати посвідчення для повернення на територію України.

Для одержання посвідчення потрібно оплатити консульський збір. Якщо ж ви вимушено залишилися без грошей, є можливість одержати цей документ зовсім безкоштовно (уточните в посольстві). Після одержання посвідчення, ви зможете повернутися додому в строк до 30 днів з моменту видачі посвідчення. При настанні особливих обставин, цей строк може бути продовжений для вас консульством ще на 30 днів.

Після повернення в Україну зможете повноцінно відновити свій український закордонний паспорт у Державній міграційній службі України.

Що робити якщо загублений внутрішній паспорт громадянина України і як убезпечити щоб ваш паспорт не був використаний злочинцями читайте також у статті  "Втрата паспорта Україна. Відновлення паспорта при втраті".

З Повагою,

Директор детективного агентства ТОВ "Бюро особистих ситуацій і безпеки бізнесу" Олександр Криворчук

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]